Prowadzenie własnej działalności gospodarczej, na pierwszy rzut oka wcale nie wydaje się bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem. Jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z prowadzeniem własnej firmy, może Ci się wydawać, że jest to wręcz dziecinnie proste. Prawda jest jednak znacznie inna. Nie zdajesz sobie nawet sprawy, jak wiele obowiązków spoczywa na przedsiębiorcy.

Przede wszystkim, prowadzenie firmy to nie tylko zarabianie pieniędzy. Nawet z pozoru mało kosztowne przedsięwzięcia, mogą pochłaniać bardzo duże zasoby gotówki i bez końca drylować kieszeń właściciela firmy. Generalna zasada jest taka, że przychody pojawiają się wtedy, kiedy jest zbyt na nasze produkty lub usługi. Koszty, niestety, są zawsze. Czy to nowe meble do biura, czy materiały, czy paliwo do firmowego samochodu. Pozycje w tabeli „koszty” można mnożyć, tak naprawdę bez końca.

Pokazuje to, że prowadzenie biznesu jest dla ludzie bardzo wytrwałych. Potrzeb bowiem dużej skrupulatności aby przetrwać trudny okres początkowy i rozwinąć skrzydła.

Author:

Related Post

top