Każdy punkt handlowy ma obowiązek ewidencji sprzedaży i wydawania paragonów VAT klientom. Kopie paragonów mogą zostać sprawdzone podczas kontroli Urzędu Skarbowego, dlatego przedsiębiorcy są zmuszeni do ich przechowywania (obecnie coraz częściej kopie te trafiają do pamięci kasy fiskalnej zamiast na dodatkową rolkę papieru). Obowiązek ten dotyczy także saloników prasowych i kiosków zajmujących się sprzedażą prasy. Jaką kasę fiskalną wybrać do tego typu punktów?
Warto wiedzieć, że na polskim rynku działają zarówno saloniki i kioski prowadzone przez osoby prywatne, jak i punkty franczyzowe należące do znanych koncernów specjalizujących się w dystrybucji prasy. W punktach prywatnych właściciele często wykorzystują jednostanowiskowe kasy fiskalne. Posnet kasa fiskalna umożliwia wygodną sprzedaż oferowanych towarów, posiada wiele funkcji usprawniających obsługę klienta.
Sieci zajmujące się dystrybucją prasy i artykułów tytoniowych coraz częściej wstawiają do swoich punktów komputerowe kasy fiskalne działające w trybie online. To pozwala wygodnie przesyłać dokumenty przyjęcia oraz dokumenty zwrotu prasy, monitorować dzienne utargi oraz historię sprzedaży poszczególnych ajentów.

Author:

Related Post

top