Pożyczka dla zadłużonych online – szansa lub zagrożenie?

Osoby zadłużone, które szukają wsparcia finansowego w firmach pożyczkowych, stanowią łakomy kąsek dla oszustów. Stres wynikający z pętli zadłużeniowej, rosnących odsetek, wezwań windykacyjnych itp. obniża bowiem czujność i sprawia, że tacy dłużnicy są w stanie skorzystać z oferty niesprawdzonej, a tym samym niebezpiecznej, mogącej wprowadzić ich w jeszcze gorsze kłopoty.

Co więc zrobić, żeby pożyczka dla zadłużonych online była dla nas pomocą, a nie kolejnym kłopotem? Najlepiej zawsze (tj. bez względu na to, w jak ciężkiej sytuacji się znaleźliśmy) kierować się poniższymi wskazówkami:
– Ofertę pożyczkową należy wybierać tylko na podstawie sprawdzonych, bezpiecznych rankingów.
– Przed współpracą z firmą pożyczkową należy poczytać, czy cieszy się ona dobrymi opiniami. Ważne: zwróćmy uwagę, czy komentarze na jej temat są naturalne i różnorodne. Jeżeli bowiem na kilku serwisach z opiniami znajdziemy komentarze identyczne lub bardzo podobne, istnieje ryzyko, że dana firma sama je sobie wystawiła.
– Czy dana firma pożyczkowa opublikowała wszystkie swe niezbędne dane: NIP, REGON, adres itd.?
– Czy oferowana przez nią pożyczka dla zadłużonych online rzeczywiście jest pożyczką dla zadłużonych, tzn., czy nie będziemy weryfikowani w BIK itd.?

Dużą podpowiedzią jest też strona internetowa. Pomijając podanie wspomnianych wyżej danych, warto zwrócić uwagę jeszcze na to, czy jest ona wykonana starannie, czy widnieje w Internecie od wielu lat, czy może – jak to często w przypadku oszustów bywa – jest to strona świeża?

Author:

Related Post

top