Pożyczka pozabankowa bez BIK – wybieramy najlepszą

Pożyczki pozabankowe to usługi wymagające szczególnej ostrożności. Choć bowiem przepisy w polskim prawie są coraz ostrzejsze, oszuści wciąż potrafią je ominąć i wprowadzać klientów firm pożyczkowych w poważne tarapaty finansowe. Stosując się jednak do kilku poniższych wskazówek, na pewno wybierzemy ofertę, która będzie bezpieczna i ogólnie – która spełni nasze oczekiwania.

Pożyczka pozabankowa bez BIK to dość szerokie pojęcie. Oferty różnią się od siebie:
– kwotą, jaką możemy zaciągnąć;
– czasem spłaty;
– sposobem weryfikacji (nie wszystkie firmy, które reklamują się jako nieweryfikujące w BIK, rzeczywiście takiej weryfikacji nie przeprowadzają!);
– koniecznością poręczyciela;
– koniecznością posiadania stałego dochodu;
– karami za brak spłaty w terminie;
– koniecznością wstępnych opłat;
– czasem podejmowania decyzji kredytowej;
– i tak dalej.

Zanim postawimy więc na jakąkolwiek ofertę, warto zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami i możliwościami. Czy kwota minimalna i maksymalna danej pożyczki jest adekwatna? Czy czas spłaty jest odpowiednio długi (nawet, jeśli dziś wydaje nam się, że nie będzie problemu ze spłatą w terminie, dobrze zostawić sobie koło zapasowe w postaci kilku miesięcy – nigdy nie wiadomo, co naszej sytuacji finansowej przyniesie przyszłość)? Czy, jeżeli pożyczka wymaga posiadania nieruchomości, nie lepiej byłoby skorzystać z oferty, która tego nie wymaga? Najważniejsze jednak, aby dana pożyczka pozabankowa bez BIK była udzielona przez firmę bezpieczną. Zweryfikujmy więc, co piszą na jej temat dotychczasowi klienci.

Author:

Related Post

top